Evli olduğu kadını silah zoruyla alıkoyan erkek, araçta darp etti

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, T.A. isimli erkek evli olduğu D.A.’yı silah zoruyla bulunduğu banka binasından çıkarıp kaçırarak, alıkoyduğu aracın içinde darp etti. Kadını tehdit de eden T.A., gözaltına alındı. T.A.’nın evinde ve iş yerinde yapılan aramada çok sayıda silah, mermi ve bıçak ele geçirildiği öğrenildi.

Evli olduğu kadını silah zoruyla alıkoyan erkek, araçta darp etti

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde evli olduğu kadını bir bankadan silah zoruyla kaçıran şahsın evi ve iş yerinde yapılan aramada çok sayıda silah, bıçak ve mermi bulundu.

Olay, 31 Ocak tarihinde Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) içinde bulunan bir bankada meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, elinde silahla bankaya gelen 32 yaşında T.A. isimli şahıs, bankada bulunan 28 yaşındaki D.A.’yı silah zoruyla binadan çıkararak otomobile bindirdi.

Daha sonra ise aracına binen şahıs, olay yerinden uzaklaştı. Olayı görenlerin ihbarı üzerine adrese sevk edilen polis ekipleri, kimliğini tespit ettikleri şahsı yakalayabilmek için çalışma başlattı.

Çalışma kapsamında şahsın iş yerinin adresini belirleyen ekipler, kontrol etmek amacıyla adrese gitti. İş yerinin önünde kadının kaçırıldığı otomobili gören ekipler, daha sonra içeriye girdi. Olayı kendisinin gerçekleştirdiğini itiraf eden T.A. gözaltına alındı.

ÇOK SAYIDA SİLAH BULUNDU

D.A. isimli kadın, polis ekiplerine T.A.’nın kendisini zorla alıkoyduğunu, silah zoruyla kaçırdığını, yolda gelirken tehdit edip darp ettiğini söyledi. D.A. isimli kadının T.A.’nın ruhsatsız tabanca bulundurduğunu söylemesi üzerine gerekli izinleri alan ekipler, şahsın evinde ve iş yerinde arama gerçekleştirdi.

T.A.’nın evinde yapılan aramada yatak odasında 1 şarjör 7 fişek ve ruhsatsız silah bulundu. Şahsın iş yerinde yapılan aramada ise 2 ruhsatsız olan, yivsiz av tüfeği, 11 kutu içerisinde 550 fişek, 3 kama görünümlü kesici alet, bir şarjör ve şarjöre basılı 10 fişek ve 1 kasa içerisinde fişek ele geçirildi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir