Son güncellenme :09.03.2016 10:01

Anasayfa > Anasayfa, Manşet, Özel Haber > DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TEKKEKÖY’DE ÇOŞKUYLA KUTLANDI

09.03.2016 Çar, 10:01

Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonunda “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlama programı düzenlendi. Programa Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Aydın Karmil, Belediye Başkan Yardımcıları Özkan Karaya ve Yusuf Sağlam, Özel Kalem Müdürü Mahmut Karaman ve Tekkeköy’lü kadınlar katıldı.

Tekkeköy Belediyesi ve Atasam Hastanelerinin ortaklaşa düzenlemiş olduğu “Sağlığınız ve Siz” programına Tekkeköylü kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Aydın Karmil Dünya Kadınlar Günü kutlama programına gelen kadınları kapıda karşıladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Aydın Karmil bayanlara karanfil dağıttı.

KADINLAR DEĞERLERİMİZDİR
Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Aydın Karmil “Çok kıymetli hanımefendiler, değerli misafirler böyle anlamlı bir günde Atasam hastanesi ile birlikte organize ettiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programımıza hoş geldiniz.Bu anlamda katkılarından dolayı Atasam Grubu’na teşekkür ediyorum.

Tüm dünyada tartışılan kadın kimliği, ülkemizde ırksal, kültürel, etnik, dini, ve benzeri farklılıkları içerisinde algılanmakta ve bu farklılıkları ile gerek sosyal gerek siyasal hayatımızı zenginleştirmektedir, Bu zenginlik sadece demokrasimizi güçlendirmemekte aynı zamanda toplumsal ahengimizi de ortaya koymaktadır, Osmanlıdan günümüze bu çeşitlilik ve kimlik zenginliğini yaşayan ülkemizde kadınlar, erkeklerle birlikte sosyo-kültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Unutulmamalıdır ki, istiklal savaşının Nene Hatun’u, Halide Edip Adıvar’ı, Halime Çavuş’u, bizim kadınlarımızdır. Tarih bu konuda bize şöyle seslenir; Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı, hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz”dedi”.

Tekkeköy Belediye Başkan Vekili Aydın Karmil’in konuşmasının ardından Dahiliye Uzmanı Uzm. Dr. Fatma Cömert, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Fulya Zeynep Metin ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm.Dr. Ayşegül Güler tarafından Tekkeköylü bayanlara “Sağlığınız ve Siz” adlı konferans verildi.

Uzm. Dr. Fatma Cömert, Hipertansiyon hakkında, Op.Dr. Fulya Zeynep Metin Aile planlaması ve Uzm.Dr. Ayşegül Güler’de Boyun ve bel ağrıları fiziksel tedavisi üzerinde bilgiler verdiler.

Konferansın ardından doktor Cömert, Metin ve Güler, programa katılan bayanların sorularını cevapladı. Katılımcılara ayrıca program sonunda çeşitli hediyeler verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.