Son güncellenme :18.12.2015 8:13

Anasayfa > Eğitim, Manşet, Tekkeköy > Tekkeköy’e bir yılda iki yeni okul

18.12.2015 Cum, 8:13

Başkan Togar ‘eğitimde örnek yatırımlar ve projeler hayata geçiriyoruz’
İlçeye yeni eğitim kurumları ve okullar kazandırmaya devam ettiklerini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘eğitime yapmış olduğumuz yatırımlara aralıksız devam ediyoruz. Söz verdiğimiz gibi Büyüklü mahallemize Anadolu lisemizi kazandırıp temelini geçtiğimiz günlerde atmıştık. Şimdide Sarıyurt mahallemize planlamalarımız çerçevesinde okul arsası olarak ayırdığımız alana sekiz derslikli çok güzel bir ilk – ortaokul kazandırıyoruz. Resmi kurum ve kuruluşlar ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde imar planlarımızda okul yeri olarak ayrılan alana sarıyurt mahallesi sakinlerinden Şaban Gür adlı hayırseverimizin inşaatını üstlendiği bir okul kazandırdık. Hayırlısı ile Belediyemizin tüm iş makinelerini seferber ederek temelini kısa süre için açtık ve temelini attık.

Eğitime koşulsuz şartsız desteğe devam
Eğitime yapılan her yatırımın geleceğimize yapılan bir yatırım olduğu bilinciyle eğitime koşulsuz şartsız destek vermeye devam ediyoruz. İlçeler arasında eğitime en çok kaynak harcayan belediyelerden biriside biziz. Okullarımızın eksiği, çevre düzeni, tadilatı, boyanması gibi daha birçok alanda yardımlarımızı esirgemiyoruz. Bunların yanında yeni okullar kazandırmak için Milli eğitim müdürlüğümüz, bakanlıklar ve çeşitli kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler sürdürüyoruz. Eğitim kurumu, okul binası yapılması için imardan alt yapıya, arsa tahsisinden temel kazısına kadar her konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu sene için de ilçemize bir lise ve bir ilk ortaokul olmak üzere iki yeni eğitim kurumu kazandırdık. Yine hayırseverlerimiz ile görüşmelerimiz devam ediyor. 2016 yılı içerisinde de yeni okullar yapılacağının müjdesini verebiliriz.

Sarıyurt mahallemize başlatılan okulumuz sekiz derslikli her türlü fiziki donanıma sahip güzel bir eğitim yuvası olacak. Hayırseverimiz Şaban Gür kardeşimizin inşaat giderlerini üstlenip yaptırdığı Sarıyurt ilk ortaokulu mahalle ve bölge içinde çok büyük önem arz ediyor. Okulumuzun inşaatı 2016 – 2017 eğitim öğretim yılında tamamlanarak yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Hayırseverimize böyle hayırlı bir yatırımda bulunduğu için teşekkür eder, okulun ilçemize ve mahallemize hayırlı olmasını dilerim’ dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.