Son güncellenme :26.12.2015 17:08

Anasayfa > Eğitim, Kültür Sanat, Manşet > Ondokuz Mayıs ve Giresun Üniversitesi’nden Ortak Yeni Yıl Konseri

26.12.2015 Cts, 17:08

 

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi öğretim elemanlarının ortaklığıyla düzenlenen “Yeni Yıl Konseri” Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde müzikseverlerle buluştu. Klasik müzik severlerin yoğun ilgi gösterdiği konsere OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

OMÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi ABD ve Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ve Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi ABD öğretim elemanlarından oluşan konserde Başta Mozart’tan Bach’a ait Klasik Batı müziği eserlerinin yanı sıra Hafız Sadettin Kaynak’ın hüseyni makamındaki “Keklik dağlarda Çağılar” ile  İtalyan Besteci Ernosto de Curtis’in “Torna a Surriento” adlı eserleriyle başladı. Azeri besteci Üzeyir Hacıbeyov’un “Arşın Mal Alan Opereti’nden Gülçehre’nin Nalesi” adlı eseri de müzikseverlere hitap etti. Yine bir Azeri eser olan “Bayati Şıraz” mugamı (Azerbaycan halk müziği) Giresun Üniversitesi’den Yrd. Doç. Dr. Meyser Kaya’nın “tar”ı (telli bir çalgı) ile hayat buldu.

Türk kültürüne ait halk ezgilerine müzikseverlerin zaman zaman alkışlarıyla tempo tutuğu konser renkli anlara da sahne oldu. Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi’nden tenor, bariton ve sopranoların güçlü sesleriyle hayat verdiği konserde flütte Seyhan Bulut, kemanda Armağan Erman ve İlayda Dubaz, viyolada Y. Alper Varış, piyanoda Olga Hasanoğlu, üçgen zil – trampette ise M. Özgü Bulut görev aldı.

Konserin ardından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan sanatçılara teşekkür belgelerini takdim ederek kendileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

DSC_2953 DSC_3068

 

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.