Son güncellenme :26.12.2015 17:16

Anasayfa > Eğitim, Manşet, Tekkeköy > İlim yayma cemiyeti Tekkeköy Şubesi açıldı

26.12.2015 Cts, 17:16

 

1951 Yılında faaliyete geçen ve ülkenin dört bir yanında ilim, hayır hasenat ile ahlaklı, iradeli ve imanlı nesiller yetiştirmeyi amaçlayan İlim Yayma Cemiyetinin 159.  Şubesi Tekkeköy’de açıldı.

İlim yayma cemiyeti Tekkeköy şubesinin açılışına Tekkeköy Kaymakam Vekili Emre Yeşilbaş, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İmam hatip platformu başkanı eski Milletvekili Mehmet Kurt, Tekkeköy Müftüsü Hüseyin İmamoğlu, ilim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, Genel Başkan Yardımcısı Hızır Tutan, Doğu Şubeleri Koordinatörü Salih Sağır, İlim yayma cemiyeti Tekkeköy şube başkanı Ahmet Deberoğlu ve çok sayıda davetli ile vatandaş katıldı.

İlim yayma cemiyeti Tekkeköy şube başkanı Ahmet Deberoğlu ’10 Haziran 2015 tarihinde İlim Yayma Cemiyeti genel merkez yönetim kurulunun verdiği yetkiyle 26 Haziranda ilim yayma cemiyeti Tekkeköy şubesi kurularak faaliyete başladık. Burada oluşturmuş olduğumuz cemiyet binamızda tefsir, hadis, siyer, fıkıh okumaları, dini sohbetler, okuma faaliyetleri, halk eğitim destekli kurslar, dini, sosyal ve kültürel konularda konferanslar, öğrencilere yönelik dersler ve sportif faaliyetler yapacağız’ dedi.

3 47 48

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.