Son güncellenme :28.10.2015 12:27

Anasayfa > Kültür Sanat, Manşet, Spor > AKTAU’dan gelen misafirler Samsun’a hayran kaldı

28.10.2015 Çar, 12:27

Samsun Büyükşehir Belediyesi kardeş şehir Aktau’dan(Kazakistan) gelen bir heyeti ağırladı, içinde bürokratlarında bulunduğu heyet kültür sosyal ve spor etkinliklerinde yer aldılar. Misafir gruptaki sporcular ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Su Kayağı sporcuları aralarında çeşitli yarışmalar yaptılar.

Su kayağı yarışları,yüzme yarışları, Ayvacık dragon bot yarışları ve çeşitli eğlence amaçlı yarışmaların düzenlendiği spor ve aktivite programı oldukça neşeli ve keyifli geçti.

Samsun’un kardeş şehir olarak ziyarette bulunmaktan mutlu olduklarını belirten misafir grup Samsun’daki spor etkinliklerini ve sahilin ve doğanın güzelliklerini görme şansı bulduklarını belirttiler. Spor etkinliklerine katılımda bulundukları için ayrıca mutlu olduklarını belirten gruptaki sporcular bizde Samsunlu sporcuları Aktau’da ağırlamak isteriz şeklinde konuştular.

Su kayağı merkezinde (sukay)yapılan müsabakayı takip eden Milli Güreşçi, Avrupa Şampiyonu, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, kültürel ve sportif faaliyetlerin iki şehir arasında yapılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek,  “Samsunlu bir sporcu olarak ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyorum. Samsun’un misafirperverliğini kardeş şehir Aktau’ya göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Ekran Alıntısı

IMG_4635 IMG_4640 IMG_4660

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.