Son güncellenme :02.06.2015 15:57

Anasayfa > Eğitim, Manşet > Yaşadığım Gezegeni Öğreniyorum

02.06.2015 Sal, 15:57

 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yürütülen TÜBİTAK destekli 3 aşamalı “Yaşadığım Gezegeni Öğreniyorum–IV” projesinin 2. aşaması kapanış toplantısı ile sona erdi.

Grand Atakum Otel’de yapılan etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Yavuz Bayram, Eğitim Fakültesi öğretim üyesi ve proje yürütücüsü Prof.Dr.Hüseyin Kalkan, proje ekibi ve Türkiye’nin çeşitli ilköğretim okullarından gelen proje paydaşları öğretmenler katıldı.

“Astronomi üzerinden doğa bilimlerini öğretmeye çalışıyoruz.”

Proje hakkında kısa bilgi veren Kalkan, “Yaşadığım Gezegeni Öğreniyorum diye başladığımız proje bilimi topluma indirgemeyi amaçlayan bir toplum projesidir. TÜBİTAK tarafından 4. defa destekleniyor. Bu projemize 4 yıldır ilköğretim 7. sınıf düzeyinde öğrenciler, Türkiye’nin her yerinden katılan ilköğretim öğretmenleri ve üniversite öğrencileri üçer günlük bilim okulu biçiminde projemize katılıyorlar. Bilimin temellerini öğrenmeye çalışıyorlar. Astronomi üzerinden doğa bilimlerini öğretmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Bir Şeyleri Dert Edinmiş Öğretmenler…”

Öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Bayram, “Öğrencilerine bir şeyler anlatmak için Türkiye’nin değişik bölgelerinden gelen arkadaşlarımız var. Bir şeyleri dert edinmiş öğretmenler var aramızda. Bu bizim için çok değerlidir. Öğrencilerimize de ilham olacaktır. Çünkü önemli olan sizin kendi bildiğiniz değildir; önemli olan bir şey anlatmak derdinde olan öğretmendir. Buraya katılmakla bir derdi taşıdığınızı göstermektesiniz. Burada en önemli paydaş sizlersiniz.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları

TÜBİTAK Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları destekleme programı kapsamında 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında ilköğretim branş öğretmenlerine yönelik düzenlenen “Astronomi Bilim Okulu” öğretmenlere katılım sertifikası verilerek tamamlandı.

DSC_0215 DSC_0221

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.