Son güncellenme :02.06.2015 16:03

Anasayfa > Eğitim, Manşet > Tekkeköy’de düzenlenen Aşçı yardımcılığı kursundaki kursiyerler Sertifikalarını aldılar

02.06.2015 Sal, 16:03

 

Tekkeköy Belediyesi, İşkur İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Aşçı yardımcılığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen sertifika töreniyle protokol üyelerinin elinden belgelerini aldılar.

Tekkeköy Belediyesi Asarağaç piknik ve mesire alanındaki Tomruk restoranda düzenlenen sertifika törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, İşkur İl Müdür Yardımcısı, AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanı Yusuf Güngör, daire amirleri ve kursiyerler katıldı. Sertifika töreni öncesi Meslek edindirme kursları kapsamında düzenlenen Aşçı yardımcılığı kursundaki kursiyerler tarafından hazırlanan bir birinden güzel yemekler davetlilere ikram edildi. Kursiyerler tarafından hazırlanan yemekler, tatlılar, börekler ve pastalar protokolden tam not aldı. Ardından Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Canik Kaymakamı İlhan Turgut, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük ve İşkur İl Müdür Yardımcısı kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını ve hediyelerini takdim ettiler.

Sertifika töreninde konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘Meslek edindirme kursları kapsamında İşkur il müdürlüğümüz ve İlçe Mille Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde yürüttüğümüz Aşçı Yardımcılığı kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize değerli protokolümüzün katılımı ile sertifikalarını verdik. Kursiyerlerimiz için bu gün unutamayacakları bir gün oldu. Sayın Valimiz, büyükşehir Belediye Başkanımız ve İlçe Kaymakamlarımızın katıldığı unutulmaz bir sertifika töreni yaşadılar. Bu kursu açmamızın en önemli nedeni sanayi bölgeleri içerisinde özellikle aşçı ihtiyacının çok olmasıdır.

İlk olarak yirmi kişilik bir kursiyer grubumuz kursu tamamladı. Bugün onlara sertifikalarını verdik. Yine yeni açtığımız kursumuzda şuanda yirmi kursiyerimiz daha kurs görüyor. Bu gün buradaki tüm ikramları buradaki kursiyer bayanlarımız hazırladı. Artık her birinin kolunda altın bileziği yani mesleği var. Artık her biri kalifiye ve vasıflı bir eleman oldular. Kursu bitiren kursiyerlerimizin çoğunun işi şimdiden hazır. Sertifika törenimize katılarak bizi onurlandıran Samsun Valimiz İbrahim Şahin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a, İlkadım Kaymakamımız Turan Atlamaz’a, Atakum Kaymakamımız Ali Bakoğlu’na, Canik Kaymakamımız İlhan Turgut’a, Tekkeköy Kaymakamımız İbrahim Küçük’e, ve İşkur İl Müdür Yardımcımıza teşekkür ediyorum’ dedi.  

h1 (2) h3 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.