Son güncellenme :12.02.2015 10:59

Anasayfa > Burak Güleç, Köşe Yazıları, Manşet, Samsunspor, Spor > Samsunspor’un sahiplenilmesi

12.02.2015 Per, 10:59Erkut Tutu’nun Samsunspor Başkanlığına seçilmesinden sonra Samsunspor ile arasına mesefa koyan şehrimizi yönetenler artık o engeli kaldırdılar.Bu hem manevi hemde maddi anlamda ortaya koydular.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın altı ay önce Samsunspor’a verilen paralar ile şu kadar 5 yıldızlı otel yapılırdı söylemleri’nin ardından Samsunspor’lu yönetici ve futbolcularımızı yemekte ağırlaması,Samsun’da göreve başladığı gün eski Samsunspor Yönetim kurulu üyeleri tarafından hayırlı olsun ziyaretine gidilmesine rağmen Samsun Valisinin iadei ziyarette bulunmaması eleştirilen Samsun Valisi İbrahim Şahin’de Samsunspor’a kaynak aktarılması konusunda ciddi katkılar sağlıyor.

Geçtiğimiz sezonlarda Samsunspor’un sponsorlarından olan Çalık yepaş yeniden Samsunspor’a forma sponsoru olması,Tozlu giyim firmasının Samsunspor formasına sırt reklamı vermesi bunların en somut örnekleri.

Bu şehirde para kazanan ulusal firmaların Samsunspor’a destek çıkması firmalarının tek başlarına yaptıkları davranışlar değil.Hele ki sportif başarı elde edemeyen takımlara reklam vermek firmalar açısında da reel bir davranış değil.

Samsunspor’un şehrimizi yönetenler tarafından sahiplenilmesi,yeni yönetim kurulunun göreve başlamasından sonra taraftarlarımızın passolig kartlarını alarak tribünleri doldurması,deplasman tribünlerinde kendilerine ayrılan yerleri doldurarak taraftarlarımız başarının en önemli etkeni olan birlik ve beraberliğin sağlanmasına katkı sunuyorlar.

Şehrimizi yönetenlerin her anlamda Samsunspor’u sahiplenmesi,Samsunspor Yönetim kurulu üyelerinin maddi ve manevi olarak görevlerini yerine getirmesi,taraftarlarımız passolig kartlarını alarak tribünleri doldurması,deplasmanlarda dahi yaptıkları koreografiler ile adından söz ettirmesi artık başarının kaçınılmaz olduğunun ortaya koyuyor.

Üni-Sam’ın yaptığı son bestede söyledikleri gibi

Bu Şehrin Evlatları Var Oldukça,
Burada rüzgarlar kırmızı beyaz esecek
Bu şehir bu çocuklarla güzel günler görecek
O kupa gelecek…

Burak GÜLEÇ

BURAK  GÜLEÇ TEKKEKÖY HABER

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.