Son güncellenme :06.11.2014 12:08

Anasayfa > Foto Galeri, Kültür Sanat, Manşet, Tekkeköy > Yabancı Öğrenciler Tekkeköy’e Hayran Kaldı

06.11.2014 Per, 12:08

 

         Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar 6 farklı ülkeden Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında Samsun’a gelen öğrencileri ağırladı.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus+ Gençlik Programı Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği – Gençlik değişim programı kapsamında Samsun’a gelen öğrenciler Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın misafiri olarak Tekkeköy’ün tarihi, turistlik ve doğal güzelliklerini gezdiler. Çek Cumhuriyeti, Letonya, Slovakya, Hırvatistan ve Macaristan’dan gelen katılımcılar Tekkeköy de önce Belediyede Togar’ın misafiri oldular. Oradan Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaralarını ardından da Atatürk evini gezdiler.

Tekkeköy’e Hayran kaldılar

Altı farklı ülkeden Samsun’a gelen yabancı öğrenciler Tekkeköy’ün eşsiz doğasına ve tarihi güzelliklerine hayran kaldılar. Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisini gezen öğrenciler Arkeoloji vadisinin büyüleyici güzelliğine hayran kaldılar. Tarih ve doğanın eşsiz güzelliği içinde yer alan MÖ 10 bin ila MÖ 60 bin yılları arasındaki Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy mağaraları ve arkeoloji vadisi içerisinde bulunan eski dönemlerin yaşayışını simgeleyen heykellere öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Ayrıca alan içerisinde yer alan Türkiye’nin ilk ve tek imitasyon müzesini de gezdiler. Öğrenciler bölge ve müze hakkında belediye yetkililerinden bilgiler aldılar. Ardından Atatürk’ün Selanikte doğduğu evin bire bir aynısı olan Atatürk evini gezdiler.  Atatürkevi ziyaretinin ardından öğrencilere Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ziyaretleri anısına çeşitli hediyeler verdi.

‘Tanıtım ve reklam için çok güzel bir fırsat’

Kültürümüzün, Ülkemizin, İlimizin ve İlçemizin tanıtımı için bu ve bu gibi çalışmalar çok önemli diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar sözlerine şu şekilde devam etti ‘6 farklı ülkeden kırka yakın öğrenciyi ilçemizde ağırladık. İlçemizin tarihi ve turistlik yerlerini gezdirdik. Şunu görüyorum ki öğrenciler özellikle Tekkeköy Mağaralarına hayran kaldılar. Görevli personelimiz, Mesut Bayezit ve Dinçer Ocaktan’ın  çevirmenliği aracılığıyla öğrencilere bölge hakkında bilgiler verdi. Öğrenciler şaşkın ve hayranlık içinde anlatılanları dinleyip, merak ettikleri konularda sorular yöneltti. Mağaraların çok ilgi çekici, güzel ve eşsiz bir yer olduğunu çevirmenleri aracılığıyla bizlere ilettiler. Özellikle böyle yabancı grupların ziyareti bizlerin bölgemizi tanıtabilmemiz açısından büyük bir fırsat. Buralara gelen gruplar yarın ülkelerine döndüklerinde gördüklerinin resimlerini gösterip, anlatacaklar. Bence bu tanıtım manasında en büyük reklamdır. İlçemizi gezip görmeye gelen yerli, yabancı tüm gruplara kucak açıp her türlü yardımı sağlamaya hazırız’ diye konuştu. 

1 2 3 6

 

Horizontal lines and patterns
miranda lambert weight loss What To Do Until the Guru Arrives

best christmas vacation to hackney
snooki weight lossStay In Vogue With Designer Handbags Purses
anime porn

French Blue 7s pre sale,
jordan 7 French Blue

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.