Son güncellenme :13.09.2014 0:13

Anasayfa > Foto Galeri, Manşet, Spor, Tekkeköy > Tekkeköy Geleneksel Yağlı Güreşlerinde Fatih Atlı Başpehlivan

13.09.2014 Cts, 0:13

Tekkeköy Belediyesi tarafından, bul yıl 4’üncüsü düzenlenen geleneksel yağlı güreşlerde Fatih Atlı, başpehlivan oldu.
Tekkeköy ilçesi, Büyüklü Mahallesi’nde bul yıl 4’üncüsü düzenlenen ve 518 pehlivanın kıyasıyla yarıştığı geleneksel yağlı güreş şenliği nefes kesti. Müsabakalara Fatih Atlı, Şaban Yılmaz, Recep Kara,Bayram Ertan, Salih Eriç gibi toplam 29 başpehlivan katıldı. Güreşlerde yapılan ağalık yarışmasında 62 bin 500 lira Tekkeköylü iş adamı Ekrem Kaymak, ağa seçildi.
Ata sporu yağlı güreşinin Tekkeköy’de çok daha farklı bir etkinlikle kutlandığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Türkiye’nin Kırkpınar’dan sonra bilinen en önemli güreş etkinliği haline gelmesi için inşallah seneye çok daha farklı bir organizasyon kapsamında bunu en 3 günlük bunu ulusal bir etkinliğe çevirmeyi düşünüyoruz. Bunun ilçeye kattığı değer insanlarımıza verdiği mutluluk bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Allah nasip ederse bu güreş festivalini, Tekkeköy tarihin doğduğu bir ilçe ve tarihin derinliklerinden gelen Kırkpınar’ı aynı güzellikte, aynı ölçüde, Tekkeköy’de yaşatmak ve Tekkeköy’den dünyaya tekrar tanıtmak için Allah nasip ederse, elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu festival bizim için marka festival olacak, ben bu güreşe katılan bütün pehlivanlara ve pehlivanlarımızı izlemeye gelen vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Başpehlivanlar final maçında 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Başpehlivanı Fatih Atlı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Başpehlivanı Salih Eriç eşleşti. Finalde rakibini yenen Fatih Atlı başpehlivan oldu. Fatih Atlı, başpehlivan olduğu için mutlu olduğunu söyledi.
Düzenlenen etkinliğe ise Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Tekkeköy Kaymakamı İbrahim Küçük, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, AK Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TEKKEKÖY'DE GÜREŞ ŞENLİĞİ BAŞPEHLİVAN FATİH ATLI OLDU TEKKEKÖY'DE GÜREŞ ŞENLİĞİ BAŞPEHLİVAN FATİH ATLI OLDU TEKKEKÖY'DE GÜREŞ ŞENLİĞİ BAŞPEHLİVAN FATİH ATLI OLDU

pair up with someone who knows someone and bring business cards
weight loss tips 7 Ways to stay fashionably cool

The Lost Story isn’t going to win any awards for originality
weight loss tipsGifts for a 7 Year Old Girl
milf porn

Jordan Bred 11s,
Ai Jordan Retro 11,
Air Jordan 11 Bred Low,

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.