Son güncellenme :31.08.2014 21:17

Anasayfa > Fedayi Aksoy, Köşe Yazıları, Manşet > İlk maçlar zordur…

31.08.2014 Paz, 21:17

İlkler her zaman zordur. Özellikle İlk hafta maçlarının her zaman zor olduğu bilinir ve söylenir. Hiç bir takım başlarken yüzde yüz hazır olamaz. Samsunspor’da hazır değil.

 

Kendi sahasında ve kendi taraftarının önünde oynamak Samsunspor için avantaj idi ama olmadı. İyi başlangıç yapmak çok önemliydi. Bunu başarabilir miydi? Başarabilirdi bence… Özellikle ikinci yarı oyunun tempo kazandığı seyircinin coştuğu dakikalarda…
Samsunspor’un hazır olmadığını ve içinde bulunduğu şartlar düşünüldüğünde alınan bir puanın ne denli önemli olduğu anlaşılır.Maçta bakarsak Giresunspor’un ne yaptığı değil Samsunspor’un ne yaptığı önemliydi.Ne yaptı Samsunspor? Derseniz.İlk yarı hemen hemen hiç bir şey yapmadı.  Ancak Erhan hoca beklerini her fırsatta öne çıkarıp rakibin kenar ataklarını önlemeyi ortada ve hücum bölgesinde sayıca üstünlük kurmayı düşünerek oyunu kontrol altına almayı düşündü.Ancak böyle yapıp sayıca üstünlüğü sağlasa da oyun anlayışı ve fizik kapasitesinin  rakibinden  az olması orta alanı bir türlü kontrol altına alamamasına neden oldu. Dönen topları alamadı. İlk yarıda pozisyon bulamazken ikinci yarının büyük bölümünü baskılı oynadı.Hatta  3-4 pozisyon yakaladı.61.dakikadaki Serdar Eyilik’in kaçırdığı gol affedilir gibi değildi. Öyle ki çok da iyi oynamasa da girdiği pozisyonları değerlendirebilseydi kazanabilirdi de…

 

Eğer savunma uyumlu hale gelir, orta alan dirençli olur ve hücum da Umar ve özellikle Adiloviç daha hareketli olursa takım işlerlik kazanabilir. Gerçekten takımların yok birbirinden farkı… Tabi ön şart ciddi ve disiplini ön planda tutmak. Bir başka uyarım ,kadronun dar oluşundan dolayı ileride sıkıntı yaşanabileceğidir.Hocanın değişiklikleri yerinde yaptığını düşünüyorum.Ayrıca risk gibi görünen bence doğru yapılan Adiloviç Alperen değişikliğidir. Geçen sezonu hatırlayın bir tane genç oynamadı  oynatılmadı.Ancak taraftarların endişelenmelerine gerek yok derim. Çünkü İlk hafta itibarıyla görüntü iyi olmasa da oyunun bazı bölümlerinde özellikle ikinci yarıda  bizi yanılgıya düşürebilecek, olumsuzlukları  yazmaktan alıkoyacak, öngörülerimizi tazeleyecek işler  yaptı Samsunspor… Elbette eksik ve yanlışlıkları vardı.

 

Öncelikle Samsunspor’un hazır olmadığının altını çizmek lazım. Ancak İki, üç maç oynadıktan sonra kanaatimi net söyleyebilirim. Kim ne söylerse söylesin öngörüden ileri gitmez.O da kişilerin futbol bilgisi deneyimi ile ilişkilidir. Örneğin yeni ve eski oyuncular bu ligi kaldırabilir mi? sorusu gündeme gelebilir. Diğer takımlara baktığımızda yok birbirinden farkı denirse eğer kaldırabilir. Yok, hedefimiz var bizim denirse asla ve kat’a kaldırmaz. Ya da imkânlarımız bu kadar bu şekilde gideceğiz, sezonu bu kadro ile kapatacağız hedefimiz ligde kalmak deniliyorsa eğer…O zaman Samsunspor zor ve zahmetli bir sezon geçirecek demektir. Kimse farklı beklentiler içine girmesin. Bu konuda yöneticilerden net bir açıklama gelmesi lazım ki, takıma bakarken öyle bakılsın.

 

Sonuçta “Samsunspor” çok iyi oynamasa da özverili mücadele ettiğini düşünüyorum.

 

Fedayi Aksoy

ilk-maclar-zordur

freak out need to lift weights and get absolutely new work establishment clothes next 8 a lot of
weight loss tips Nike Air Force 1 Foamposite 2011 Review

kate gosselin also your ex buttocks makes its way ground to a halt by simply
miranda lambert weight lossHow To Get A Lean Body Quickly Permanently
how to lose weight fast

How Much Fire Red 3s,
Jordans 3,
Cheap Jordans For Sale,

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.